www.praha6.cz
email

Kola, samá kola…

…byla vidět třetí zářijovou sobotu v areálu vysokých škol v Dejvicích.

Již potřetí se zde totiž jel cyklistický závod Pražská padesátka, na nějž se tentokrát přihlásilo celkem 675 milovníků cyklistiky různého věkového složení. Padesátikilometrový okruh směr Dejvice – Okoř – Dejvice se podle ohlasů účastníků velmi líbil, a nevadily ani některé blátivé úseky. Naopak, právě ty si někteří pochvalovali jako zajímavé zpestření trasy. Závodu, nad kterým převzal patronát i starosta Prahy 6 Pavel Bém, se zúčastnil také radniční tým ve složení: starosta Pavel Bém, zastupitelé Marie Kousalíková, Petr Martan, šéf kanceláře městské části Jan Hrubeš, sekretářka starosty Zdena Gondová a asistent starosty Milan Kříž. Celkový čas radničního týmu byl 9.50 hod. a v jednotlivcích v kategorii ženy B na čestném čtvrtém místě skončila Zdena Gondová s časem 3.10 hod.

Svoje síly a zdatnost si přišli ověřit i zástupci městské policie z Prahy 6, kteří v týmu dosáhli celkového času 8.16 hod.

Na trase Pražské padesátky, kterou každoročně pořádá agentura Mohila sport, byla při této příležitosti také otevřena nová cyklostezka. Ta je rozdělena do tří okruhů, z nichž ten největší je shodný s trasou padesátky. Celý okruh je v terénu vyznačený a na dvou místech ho dělí dvě krátké spojky, čímž je umožněno cyklistům využít i kratší cestu.

Kromě informačních cedulí o trase, památkách a přírodních zvláštnostech v okolí trasy uvidí cyklisté také informační tabule s nabídkou společenských, kulturních a sportovních akcí okolních obcí.

 

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz