www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

200405.pdf
(formát PDF, velikost 4.8 MB)

K opravené budově přibude tělocvična

Ze zastupitelských klubů

Peníze za kraslice pomohou dětem

Školka jako každá jiná?

Ozvěny jednoho divadelního odpoledne

Nový systém udrží čisté ulice

Nadvláda Střešovic v nejvyšší florbalové soutěži pokračuje

Speedway Grand Prix na Markétě

Petynka zahajuje sezónu v novém

Dopravně přetížené Vokovice hledají řešení

Operu Zlatovláska hrají děti

„Vlastinka“ pokřtila hřiště vítězstvím v trojboji

„Suchdol se o nás nestará“, tvrdí Sedlečtí

Čarodějnický rej oživil „Kulaťák“

Třídění odpadů se stává nezbytnou nutností

Historie skautských oddílů patří k Praze 6

Mladí fotbalisté vyrůstají na Marjánce

Pamětní deska připomene hrdiny i skautské ideály

ČVUT má sportoviště pro studenty i veřejnost

Dětský den na Babě bude pro všechny

Nová železniční linka pražské integrované dopravy

Talentové zkoušky pro budoucí výtvarníky

Umíte skákat na kole?

Slovo starosty

Matematická soutěž Šikula

Výlet v květnu

SMS NEWS aneb městský rozhlas „do kapsy“

Den otevřených dveří Městského soudu v Praze

Ceny volných bytů vyvolaly velký zájem

Z historie Prahy 6 - Lysolaje

Sběratelé se vracejí na Prahu 6

Bengálský básník má bustu ve své ulici

Nadvláda Střešovic v nejvyšší florbalové soutěži pokračuje

Historicky nejúspěšnější český klub – Tatran Střešovice – zvedl vítězný pohár florbalové ligy počtvrté v řadě a celkově poosmé. Vítězi základní části, ostravskému FBC Pepino, nepomohlo k premiérovému titulu ani vedení ve finálové sérii, a to dokonce 2 : 0.


„Vždycky si na začátku sezony říkám, jestli mi to stojí za tu dřinu. Neuvěřitelné vypětí, spousta bolístek na těle Ale finále, to je něco tak krásného, to je ta správná odměna. Po celou dobu byl každý zápas hrozně vyrovnaný, napjatý a emotivní a nakonec rozhodlo štěstíčko,“ řekl po převzetí titulu hlavní hrdina finále Vladimír Fuchs, kapitán Tatranu Střešovice.

Suverén základní části nejvyšší florbalové ligy – FBC Ostrava – toužil před startem finálové série s Tatranem Střešovice odčinit loňský nezdar a konečně vybojovat historicky první titul. Motivaci jim zvýšila i snadná výhra 5 : 1 v úvodním finálovém utkání. V tom druhém se na ostravské palubovce strhlo drama, které ukončila až druhá série samostatných nájezdů. Tu svou trefou na 2 : 1 v šestých pokusech rozhodl ostravský Vašíček. Ostrava v elitní soutěži poprvé zvítězila v samostatných nájezdech a série se přesouvala do Prahy za stavu 2 : 0 na zápasy pro FBC Ostrava.

Ostravský tým s nejsilnější diváckou podporou v první lize se v Praze ocitl před historickým úspěchem. Střešovice však ukázaly, že ve zkušenostech z těžkých bojů se jim nikdo nemůže rovnat. O naději se postarali kapitán Vladimír Fuchs a universál Miroslav Hanzlík. Třetí finále hrané v hale Sparty, ve kterém Tatran zvítězil 4 : 3, naznačilo sílu mistra ze Střešovic, ale i to, že ostravští nevypouštějí zápas za žádného stavu.

Ve stísněnějších prostorách střešovické haly se během čtvrtého finále opět předvedl Marek Lébl a rozhojnil svou finálovou sbírku na pět branek. Zastínil ho však Aleš Jakůbek, střešovický obránce, který dvěma prudkými ranami rozhodl o tom, že vítěze mělo, jako loni, určit až páté utkání.

Rozhodující bitvu sledovala do posledního místečka zaplněná ostravská hala. První úspěšný krok k zisku poháru udělali jeho staří známí ze Střešovic, kdy ve 4. minutě neudržel Šrámek střelu Michala Jedličky. O sedm minut později navíc ostravského brankáře překvapila standardní situace v podání Miroslava Hanzlíka a Střešovice vedly v 11. minutě nečekaně snadno 2 : 0. Ale i domácím se povedl gól z velké dálky. Foldyna dvě a půl minuty před první přestávkou prostřelil Kafku z půlicí čáry. Střešovicím se povedl i vstup do druhé části. Hosté roztočili přesilovkový kolotoč a po 46 vteřinách vedli díky Jedličkovi, a také díky štěstí, znovu o dvě branky. Domácí dřeli, bojovali dále a ve 26. minutě odpověděl úspěšným zásahem Tomáš Tříska. Hnán bouřlivým publikem vystupňoval FBC svůj tlak a po dorážce Lébla se dočkal v přesilovce vyrovnání. O všem tak měla rozhodnout až závěrečná třetina. V její 3. minutě vybojoval míček hostující Šádek, nádherně jej připravil před branku a kapitán Fuchs vyzrál na obránce i gólmana. Ostrava musela znovu dotahovat. Nervy drásající drama tak pokračovalo. K jeho rozuzlení se schylovalo ve 46. minutě, kdy měli početní výhodu pro změnu hosté a Fuchsovu střelu dorazil za bezmocného Šrámka nekompromisně Jiří Janáček. Zdrcení domácí pak v zoufalém náporu neuhlídali protiútok Střešovic a hlavní hrdina večera – kapitán Vladimír Fuchs – definitivně rozhodl o porážce věčně stříbrné Ostravy s Tatranem Střešovice 4 : 6.

Ve Střešovicích se florbalové budoucnosti nebojí, jak dokazuje i letošní stříbrná medaile juniorů Tatranu v nejvyšší juniorské florbalové soutěži. Stejné umístění, tedy druhé místo, dosáhly letos v nejvyšší ženské florbalové lize i ženy Tatranu Střešovice. Celkem tak 17 titulů mistra ČR a 5 titulů vicemistra ČR dělá z Tatranu Střešovice náš nejúspěšnější florbalový tým.
 

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz