www.praha6.cz
email

„Zombie“ opět v Kaštanu

Nedávná historie původně barokního, později klasicistního zájezdního hostince U kaštanu vyvolává pocit zkamenělého a mrtvého domu, předurčeného pouze ke vzpomínání na zlé časy.

Na rozdíl od jiných známých budov v Praze (kde přežívá Zombie minulosti na chodbách i v hlavách), ožívá u nás zombie současné, divadelní a navýsost laskavé. Jedná se o „Puppet Zombie v Kaštanu“ – tedy loutkový festival, který bude probíhat 26.– 28. 4.

Páteční podvečer načne Pánské pěvecké sdružení extrémního folklorního souboru KRÁSA se svým svérázným humorem, k nim se připojí překvapení DIVADLA CONTINUO. Dále Vás uchvátí kouzelný svět loutek, mistrovské představení VĚRY ŘÍČAŘOVÉ a FRANTIŠKA VÍTKA – PIŠKANDERDULÁ, PODTITUL JOSEFE!. Francouzsko–švýcarské divadlo CYRK KLOTZ&CO zaskočí improvizací hudby a akrobacie, výškami a hloubkami performace BOXING PIANO. Múza hudební přidá dezert á la TRABAND.

Sobota po obědě se rozběhne ve víru „pimprlat“, které si můžete vyrobit v ATELIÉRU KAŠTAN, nebo jste-li bez těchto ambicí, nadchnou Vás ANIMOVANÉ FILMY KF PRAHA a unesou do krajin nezapomenutelných. Divadlo CONTINUO naladí DOPRAVNÍ MARMELÁDOU kolemjdoucí, představení Divadla POLI – RAKVIČKÁRNA, Divadla DRAK – ČERNOŠSKÁ POHÁDKA a Divadla DNO z Hradce Králové se budou prolínat s CIRKUSEM GIROLDÓNEM ze Švýcarska, nejmenším cirkusem v Evropě. DIVADLO JULIE & SPOL nabídne Fimfárum. Večerní představení zahájí CHRISTOPH BOCHDANSKY z Vídně a přenese nás do světa metamorfóz s hudbou Roberta Schumanna. Noční představení formace CYRK KLOTY&CO Vám dají šanci vidět, co jste ještě neviděli. A to všechno ukončí LESNÍ ZVĚŘ, netradiční hudební uskupení, kombinující živý drum´n´bass s jazzem, blues a funky.

V neděli odpoledne znovu zavolají „pimprlata“, těšte se na Annu – Malou čarodějnici TEÁTRA NELINE. ANTONA ANDERLE představí Najmenší cirkus sveta. CIRKUS GIROLDÓN zreprízuje svoje neobyčejné klauniády a nedělní den povede do finiše ROSAMUNDE TEÁTRA NELINE. ANIMA nastolí příjemnou latinskoamerickou hudbou čas večerní.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz