www.praha6.cz
email

Oranžový den rozsvítil pochmurné počasí

Den dětí musí ti nejmenší patřičně oslavit. A k tomu měli mimo jiné příležitost také na zrekonstruovaném koupališti Petynka, které již od loňska funguje ve své nové podobě a 1. června otevřelo brány všem dětem, aby zde oslavily svůj „Oranžový den".

Již od rána tak děti nejdříve školou povinné, odpoledne i ty menší či naopak odrostlejší mohly na dětském dnu, zorganizovaném m. č. Praha 6, soutěžit, zhlédnout divadlo, zaposlouchat se do koncertů například skupiny Irish Dew či Dobrohoště nebo do meditativní hudby Dagmar Andrtové, stejně tak mohly malovat na velká plátna, ochutnávat netradiční pochoutky, a body, které vyhrály v různých soutěžích, vyměňovat za dárky. I přesto, že nebylo právě nejtepleji a první červnový den se podobal spíše aprílu, děti se i koupaly. Nejen proto, že to jsou takoví otužilci, ale také proto, že koupaliště Petynka je vyhřívané, takže voda je mnohdy teplejší než okolní vzduch. Nakonec, koupaliště bylo otevřeno letos již od 1. 5. a návštěvnost byla nemalá.

Ani starosta Pavel Bém si nenechal ujít příležitost pozdravit se s dětmi. Seznámil je také se základy drogové problematiky a formou dotazů a odpovědí je postupně zasvěcoval do této oblasti a upozorňoval na možná rizika.

V podvečerních hodinách pak na návštěvníky čekalo opékání buřtíků a film o největším žralokovi na světě, ale to už přece jen většina dětí byla doma, u svých rodičů, a při usínání pak nejspíš vzpomínaly, jak se krásně ten den vyřádily.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz