www.praha6.cz
email

Strahov má halu s vyhřívaným pískem

Milovníci plážového volejbalu nemusí na svůj oblíbený sport čekat do léta, až jim slunce ohřeje písek. V říjnu byla na Strahově otevřena Time Out Arena, ve střední Evropě první beachvolejbalová hala s vyhřívaným pískem.

„Praha 6 se potýká s nedostatkem vnitřních sportovišť a jsem rád, že se nabídka nyní rozšířila,“ řekl starosta T. Chalupa, který se otevření zúčastnil. Strahovská hala je určena nejširší veřejnosti a bude otevřena denně od 6 do 24 hodin. „Chceme, aby si u nás zahráli amatérští zájemci i vrcholoví hráči,“ řekl předseda Beachclubu Strahov Tomáš Cvikl a dodal, že v listopadu plánuje zahájení amatérské ligy v beach volejbalu i plážovém fotbálku. Zájemci o soutěž pro veřejnost najdou informace na www.beachpraha.cz.

Prostory pískové arény je možné podle potřeby měnit od jednoho velkého hřiště po tři malé, kde si bez problémů zahraje šest párů. Kromě volejbalu se dá využít pro fotbal, badminton nebo házenou. Vyhřátý písek má teplotu kolem 30 stupňů Celsia. Celkem 150 tun bílého křemičitého písku bylo dovezeno od Máchova jezera a teď ho vytápí 3,5 km trubek podlahového topení. „Teplota v hale je o něco menší, takže písek shora ochlazuje, ale když do něj zaboříte prsty, příjemně hřeje,“ popisuje Cvikl. Profesionální volejbalisty by aréna mohla uvítat na jaře. „Rádi bychom poskytli zázemí seriálu evropské volejbalové tour a do budoucna myslíme i na olympiádu,“ plánuje Cvikl.

Unikátní sportoviště, jaké mají jen v Rakousku, Německu a Švýcarsku, stojí na Strahově ve zrekonstruované funkcionalistické hale, která byla postavena v roce 1933 současně se strahovským stadionem. Patří hlavnímu městu, které se na úpravách finančně podílelo. Z původní stavby zůstal jen skelet, hala má nový plášť, výplně, termální okna. Do haly lze podél hřišť vestavět i tribunu pro diváky.

Strahovská hala s vyhřívaným pískem je v ČR raritou.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz