www.praha6.cz
email

Vánoce, Vánoce, přicházejí

Dva vánoční stromy – jeden u kulturního centra Kaštan v Břevnově, druhý na Vítězném náměstí v Dejvicích, stan pro asi 400 lidí, ve kterém bude probíhat bohatý vánoční program plný písniček, her, divadla i překvapení, „ježíškovská“ telefonní budka či prodejní vánoční trhy… to je jen malý výčet toho, co obyvatele Prahy 6 čeká letos v adventních dnech.

Centrální části našeho obvodu již 2. prosince znovu prozáří slavnostní osvětlení a rozezní tóny vánočních koled. Ve vytápěném velkoplošném stanu u „Kulaťáku“ tak začnou Mikulášskou zábavou vánoční oslavy, které vyvrcholí 17. prosince ve večerních hodinách ohňostrojem.

Ve stanu, který pojme naráz až 400 návštěvníků, budou probíhat kulturní akce organizované m. č. Praha 6, přičemž program každého dne začne ve 14 hodin pohádkou renomovaného divadelního souboru a po jejím skončení se představí vybrané základní školy a dětské soubory působící na území m. č. Praha 6 s připraveným pásmem. Na závěr vystoupí populární hudební skupina s repertoárem přístupným všem věkovým kategoriím občanů.

V mezičasech jednotlivých živých vystoupení bude hrát již zmíněná reprodukovaná vánoční hudba a každé adventní odpoledne doprovodí svým slovem herec Dejvického divadla Petr Vydra.

I letos se děti mohou těšit na splnění alespoň některých svých tajných přání, která budou moci nadiktovat do telefonu ve speciální vánoční budce. Podle loňských ohlasů byla právě tato budka nejčastěji předmětem zájmu všech dětí a některá jejich přání prý byla vskutku netradiční.

Stejně jako loni i letos nás lákají stánky s vánočním zbožím a připomínají, že Štědrý den je nedaleko. Foto: col

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz