www.praha6.cz
email

Dejvické divadlo otevírá znovu své brány

Po několikaměsíční zásadní rekonstrukci celého prostoru Dejvického divadla za více než 20 milionů korun se 18. 11. slavnostně opět otevřou jeho brány.

V tento večer se také bude hrát představení I. A. Gončarova Oblomov, které Dejvické divadlo v poslední době tolik proslavilo, a jednomu z jeho herců, Ivanu Trojanovi, vyneslo ocenění prestižní Thálií.

A premiéry vlastně budou dvě: dříve, než totiž bude oficiálně a tedy premiérově předán nový divadelní prostor veřejnosti, odehraje se zde 16. 11. světová premiéra hry Příběhy obyčejného šílenství, kterou speciálně pro Dejvické divadlo napsal a režíruje filmový režisér Petr Zelenka s Ivanem Trojanem, Jiřím Bartoškou a Ninou Divíškovou v hlavních rolích. „Otevírat premiérou je vždy trochu riskantní, protože jde o první představení a člověk nikdy přesně netuší, jak to dopadne. Proto jsme se nakonec rozhodli nejdříve uvést premiéru a otevření divadla spojit s Oblomovem, tedy hrou už přece jen „zajetou“, uvedla k tomu ředitelka divadla Eva Měřičková. Informace z otevření a premiéry hry přineseme v prosincovém čísle.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz