www.praha6.cz
email

Deltě přibudou další obchody a služby

Supermarket, pobočka banky, squashové a bowlingové centrum – to jsou nové služby, které začnou po nezbytných rekonstrukcích fungovat v areálu Delty.

Radní totiž na svém zářijovém zasedání vybrali vítěze výběrového řízení, kterými se staly Delvita, a. s., Komerční banka, squash Michal Bursa a ATM bowling, s. r. o. Tím byla naplněna mnohaletá snaha obyvatel sídliště Dědina, kteří se dožadovali toho, aby budoucí nájemci do té doby nevyužitých prostor Delty pokryli jejich potřebu nákupů a dalších služeb včetně možnosti sportování. Jak uvedl na tiskové konferenci místostarosta Tomáš Chalupa, „rada hledala dva roky způsob, jak toto centrum oživit. K těm nájemcům, kteří zde již jsou, tedy nyní přibudou další, vybraní ve výběrovém řízení.“

Dosud mohli občané využívat pekárnu, menší obchod s potravinami, poštu, tabák, prádelnu a čistírnu, ordinaci s lékárnou, optiku, divadlo a knihovnu, restauraci s vinárnou a informační kancelář Úřadu m. č. Praha 6 se služebnou městské policie. Citelně zde však chyběla prodejna masa a uzenářských výrobků a cukrárna, stejně tak jako právě možnosti sportovního vyžití a bankomat. Těmto třem požadavkům dali také občané Dědiny svou prioritu v anketě, kterou Šestka zveřejnila loni.

Radnici se zároveň tímto krokem podařilo naplnit téměř celých asi 1400 m2 nevyužité plochy. Areál Delty nyní čeká rozsáhlá rekonstrukce, protože problém tohoto objektu je v tom, že jsou zde malé místnosti. Takže bude nutné provést vnitřní úpravy prostorů, tak aby zde mohlo vzniknout plnohodnotné centrum obchodu, služeb, zábavy i sportu, a to co nejrychleji.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz