www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

201509.pdf
(formát PDF, velikost 5.7 MB)

Slovo z radnice

Zažijte Šestku jinak

Spitfiry v Ruzyni

Tichý dům na Hanspaulce

Hanspaulkou od "Houtyše" až ke králi komiků

Piknik s Rusalkou: velmi příjemný způsob opery

Praha 6 Na Hradě

Ladronkafest nabídne 50 možností jak trávit volný čas

V kondici s měsícem Zdravé Šestky, a to zdarma

Akce „donáška balené vody domů zdarma“ pokračuje

Cíl nejdelšího cyklomaratonu v Česku? Ladronka

Taekwondo pro děti?

Návrat legendárního kina Dlabačov

Farmářské trhy se rozrůstají: v sobotu Kulaťák, ve čtvrtek Petřiny

Kurzy pro seniory: v pondělí keramikem, ve čtvrtek jogínem

Evropský týden mobility v Dejvické ulici

Vladimír Beneš - docela dlouhý a vážný vztah

Noví čestní občané

Školáci mezi mikroskopy: Základní škola na ČVUT

Žáci se vrátili do škol

Tramvaj na Dědinu o krok dále

Historický okamžik na vlastní kůži: bitva na Bílé hoře

Rekonstrukce na Evropské

Bangladéš ve Veleslavíně

Tunel Blanka start?

Bělohorská bude příjemnější

Vyrobte si vlastní domácí med!

Sousedské trhy začnou znovu na Puškinově náměstí 13. září

Poctiví kontroloři se za průkaz nestydí

Seniory čeká odpoledne plné barev

Kauza Bořislavka

Psi a lidé ve městě

Do Břevnovského kláštera každý měsíc na světové umělce

Zažijte Šestku jinak

V den 10. výročí akce Zažít město jinak se v Praze 6 promění k nepoznání pět lokalit. Stačí si jen vybrat a vyrazit do ulic.

Akce Zažít město jinak probíhá v rámci Evropského týdne mobility, který se snaží v evropských městech upozornit a propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje. Obyvatelé ulic, které jsou jinak plné jedoucích a zaparkovaných aut, si možná uvědomí, že nežijí v nudném šedivém městě, ale v místě, kde můžou něco zajímavého zažít nebo někoho milého potkat.

V sobotu 19. září 2015 dojde k vytvoření ohnisek sousedských slavností na mnoha místech v Praze, která se přemění na místa setkávání. Lidé si tak mohou na ulici dopřát kávu či domácí buchty, posedět s přáteli či zhlédnout místní divadlo. Možnosti aktivit jsou skutečně nepřeberné – umělecká a hudební vystoupení, tematické workshopy, semináře, pikniky, aktivity pro děti apod. Na oživení ulic se v Praze podílí desítky místních organizací, spolků, sdružení a podniků.

Tradičně ožije drinopolský plácek se schody, kde se i letos uskuteční běh do schodů a ping pongové utkání. Po celý den tu zavládne pohoda. Návštěvníci si budou moci vyměnit knihy, ošatit se na bleším trhu, ve stánku Přešívárny recyklovat staré oblečení na nové. V tento den také otevře zdarma své brány POPMUSEUM s výstavou 52 let na kolotoči svět – Život a doba Petra Nováka. Pořadatelé Zažít Břevnov jinak by rádi informovali místní obyvatele o plánované rekonstrukci Bělohorské ulice, jejíž součástí má být i proměna plácku a schodů Drinopolu. Každý může přijít a podělit se o názor, jakou podobu by toto oblíbené místo mělo dostat.

Program v Mařákově ulici v Dejvicích odstartuje již v dopoledních hodinách. Návštěvníci si poslechnou živou hudbu v podání jazzového tria Blootones a sboru FS ČVUT nebo se pobaví na divadelní show Improligy či na standup comedy Honzy Geryka. Ti tvořivější si mohou vyrobit malou cameru obscuru z papírové vystřihovánky, zahrát bojovku se skauty z oddílu Šipka či zatančit si se psy. Uprostřed ulice také vyroste nepřehlédnutelná interaktivní umělecká instalace Periskop.

Na Macharově náměstí ve Střešovicích si přijďte zažonglovat, zahrát stolní fotbal a jiné venkovní hry anebo posedět se sousedy a přitom zakusovat domácí koláč. Místní organizátoři si pro děti připravili lekce anglického jazyka či překážkovou dráhu. Program završí pohádka střešovického Divadla Na Kocourkách "pro zlobivé dospělé a jejich odrostlé děti".

Plácek před kavárnou Do větru na Větrníku ožije nejen v sobotu, ale i v neděli. Na příchozí čeká workshop umění koláže, nebo třeba vystoupení skupiny Happy Handicap, příznivci asijského bojového umění se zabaví na aikidu, k vidění bude i představení břišních tanečnic pod vedením Martiny Viewegové. Program zakončí po 22. hodině silent disco.

Hravou hodinkou plnou her a scének pro děti odstartuje program v Buštěhradské ulici, na kterou plynule naváže cvičení pro všechny věkové kategorie. Odpoledne čeká návštěvníky procházka s Hedvikou Čenkovou, která představí zajímavé místní vily.

Chtěli byste se připojit k programu a ukázat sousedům svoje umění nebo zálibu? Oslovte organizátory, jejichž kontakt najdete na www.zazitmestojinak.cz/zapojse.html. Budeme rádi, když I vy zavítáte do své čtvrti, poznáte sousedy a strávíte krásný den, na který jen tak nezapomenete. Detailní program je zveřejněn na www.zazitmestojinak.cz/program.html.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz