www.praha6.cz
email

Pohár pražských škol ukázal schopnosti mladých

Na stadionu Na Kotlářce zahájili sportování na otevřených hřištích mladí softbalisté ze základních škol a víceletých gymnázií. Na dvou hřištích se utkalo ve dvou skupinách sedm škol. Ve finále se pak potkali vítězové minulých ročníků – ZŠ Benita Juáreze se řepskou ZŠ Jana Wericha. Softbalisté z Řep se pečlivě na turnaj připravovali, a tak nakonec získali na rok do držení pěkný putovní pohár Kotlářky.

Druzí byli žáci ZŠ B. Juáreze, kteří budou tvořit základ družstva výběru žáků Prahy 6 pro turnaj pražských dětských olympijských her a své družstvo mohou posílit nejlepšími hráči ostatních družstev.

Květen zahájili také mladí házenkáři na stadionu Juliska. Čtyři družstva žáků 6.–7. tříd se utkala každé s každým. Bezkonkurenčně nejlepší bylo v tomto roce družstvo ZŠ Pod Marjánkou a získalo tak právo reprezentovat náš obvod v Novinářském kalamáři. Druzí skončili žáci ZŠ M. Alše ze Suchdola, třetí ZŠ Hanspaulka a čtvrtá ZŠ Dědina, která měla ve svém družstvu hlavně mladší hráče – žáky 4.–6. tříd a v tomto turnaji sbírala zkušenosti do dalších ročníků.

Na hřištích ZŠ Dědina se 14. a 16. května se odehrával po celý den přebor Prahy 6 ve volejbalu.V kategorii mladších dívek byla nejúspěšnější ZŠ Španielova, druhá skončila děvčata ze ZŠ Marjánka a třetí ZŠ Dědina. V kategorii starších bojovalo o putovní pohár OR AŠSK ČR deset družstev ve dvou skupinách. Do finálové skupiny postoupila čtyři družstva. Bez porážky během celého turnaje zůstalo pouze družstvo dívek pořádající školy. ZŠ Dědina vybojovala putovní pohár a právo reprezentovat náš obvod v celopražské soutěži. Ostatní finálová družstva svedla napínavý souboj o umístění (měla shodný počet bodů). Lepším poměrem setů skončila ZŠ Hanspaulka druhá. O třetím místě gymnázia Jana Keplera rozhodl až lepší poměr míčů a čtvrté skončilo družstvo ZŠ Pod Marjánkou.

Zd. Rychterová
vedoucí soutěží

zpracováno:

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz