www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

201311.pdf
(formát PDF, velikost 7.5 MB)

Divadelní představení pro seniory

V Zelené učebně pozorují počasí i ptactvo

Pobavte a pomáhejte na Vánočním Bazáááru

Nadace Muzeum Stanislava Suchardy

DD se zapojilo do Noci divadel, uvede krátké hry o politice

Ořechovku rozesmějí Lháři

Výstava Popmusea připomíná zlaté časy hudební publicistiky

Střešovický Tatran nabízí víc než sport

Nejlepší ženský curling hrají v Sokole Liboc, touží po olympiádě

Armádní vrcholový sport slaví 65. výročí výstavou o historii Dukly

Slavný vědec Wichterle se narodil před 100 lety

Benefiční večer Domova svaté Rodiny

Medaile na Hradě převzali i čestní občané Prahy 6

Nové předvánoční zájezdy

Dvojjazyčná výuka klade na děti větší nároky

„Marjánka pro seniory“ od listopadu pokračuje

Podzimní prohlídky významných vil pro seniory

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

Volby v Praze 6: vysoká volební účast a orientace k pravici

Největší čertí slet v Praze 6

Funkce a barva Adolfa Loose v Galerii chodník

Praha 6 si zástavbu v okolí Džbánu nepřeje

Stahujte si „Šestku“ do mobilu

Sněhová pohotovost začíná

Praha 6 vymáhá zpět své peníze

Druhý mimořádný komplexní úklid ulic sídliště Baba

Tramvajová trať v Břevnově se bude kompletně opravovat

Setkání s občany Vokovic

Svůj mezinárodní den slavili senioři sportem

U Písecké brány lidé oslavili vznik ČSR před 95 lety

Podzimní kulturní nabídka může oslovit každého

Podzimní kulturní nabídka může oslovit každého

Zajímavé výstavy i koncerty přichystala pro veřejnost radnice Prahy 6 v listopadu. Jako novinku si pro děti připravila procházku Strašidelným pohádkovým lesem v oboře Hvězda. Senioři uvítají podzimní program na Marjánce nebo prohlídky významných vil. 

Lidé mohou navštívit výstavy, které upomínají významné osobnosti a jejich díla. Osobnosti první republiky, které žily, bydlely nebo tvořily na území dnešní městské části, představuje výstava v Písecké bráně. Městská část ji připravila ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem u příležitosti oslav 95 let od vzniku samostatného státu. Na pětadvaceti panelech se návštěvníci dočtou nejen o politických představitelích, ale i o příslušnících branné moci, umělcích i architektech, kteří zanechali svůj otisk v Praze 6. Výstavu je možné zdarma zhlédnout v Písecké bráně do 10. listopadu. Na ni naváže výstava fotografií z cest studentů Gymnázia Arabská.

Světově proslulého architekta Adolfa Loose zase představuje výstava věnovaná jeho dílu, a to u příležitosti 80 let od jeho úmrtí. V Galerii chodník za výlohou Skleněného paláce se lidé mohou seznámit s jeho životem i tvorbou, kterou v Praze 6 reprezentuje slavná Mullerova vila. Pro seniory pak radnice připravila možnost bezplatných prohlídek této vily, o kterých se dočtete v Šestce na str. 9.

Výstavu o Adolfu Loosovi vystřídá 5. prosince výstava, která by se měla více přiblížit dětem. Po loňské úspěšné výstavě čertů Karla Franty letos radnice jedná o výstavě ilustrátora Zdeňka Smetany, autora oblíbených večerníčkových postaviček, například Rákosníčka, Štaflíka a Špagetky nebo Křemílka a Vochomůrky. Vernisáž bude spojena s čertovskou nadílkou a jsou na ni zvány všechny hodné děti. Kdo přijde v čertovské masce, od radnice Prahy 6 si zaslouží malý dárek.

Kolemjdoucí na Vítězném náměstí nemohou minout ani výstavu o úspěších armádních sportovců, kterou připravilo Ministerstvo obrany před budovou Generálního štábu, a to k pětašedesátileté historii armádního sportu.

K 100. výročí od narození slavného vynálezce kontaktních čoček a silikonu Otto Wichterleho uspořádala městská část pro veřejnost koncert v Národní technické knihovně. Filharmonický orchestr Iwasaki pod taktovkou Chuhei Iwasakiho v inspirativním prostředí knihovny doprovodil sólista Václav Hudeček. Již 23. listopadu v 17.30 hod. se bude v NTK konat další vystoupení, tentokrát studentů pražské konzervatoře v rámci cyklu koncertů z Hvězdiček rostou hvězdy. Vystoupí čtyřicetičlenný smíšený sbor doplněný barokním souborem z téže konzervatoře. Akce je pro veřejnost zdarma. Komornější akce se uskuteční 12. listopadu v obřadní síni Skleněného paláce, kde vystoupí Gabriela Vermelho a Jan Roušar v pořadu Písně nejen z první republiky.

Kromě pravidelných úterních pořadů Klubu fresh senior v Písecké bráně, kde tento měsíc přijala pozvání na besedu například spisovatelka Ivanka Devátá, se mohou senioři z Břevnova těšit na obnovení pořadů na Marjánce. Tam zavítá s koncertním programem například zpěvačka Eva Pilarová.

V listopadu naposledy proběhnou Farmářské trhy na Kulaťáku ve standardním sobotním režimu a svou nabídkou se zaměří na svatomartinské husy nebo nabídku zvěřiny. Již 29. listopadu budou zahájeny Adventní trhy a kromě soboty budou také v pátek odpoledne, a to až do 21. prosince (více na str. 21).

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů Prahy 6 se letos uskuteční na opět na čtyřech místech. 30. listopadu v 17 hodin v Břevnově u nově zasazeného vánočního stromku, a v 18 hodin Vokovicích, kde si lidé tradičně zdobí stromek ozdobami, které si sami vyrobí nebo přinesou. Rozsvícení vánočního stromu a zapálení první svíce na adventním věnci v Písecké bráně bude spojeno s odpoledními vánočními dílnami pro děti a s vystoupením operní pěvkyně Gabriely Beňačkové společně se souborem Sedmihlásek. Vánoční strom na Vítězném náměstí se rozsvítí 1. prosince v 18 hodin.

K výročí 100 let od narození čestného občana, vynálezce Otto Wichterleho, uspořádala Praha 6 pro veřejnost koncert v Národní technické knihovně. Foto: Martin Malý

Filharmonický orchestr Iwasaki v NTK. Foto: Martin Malý

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz