www.praha6.cz
email

Semaforská sezona začíná staronovou operetou

Divadlo Semafor otevírá novou sezónu 20. září premiérou hry Kdyby 1000 klarinetů. Do hry, kterou Jiří Suchý napsal již před více než půl stoletím a která byla mnohokrát různě zpracována a zfilmována, vkládá po letech současný pohled. 

„Téma zbraní, proměněných v hudební nástroje bylo zpracováno sice nejrůznějším způsobem, ale nikdy ne tak, jak vypadá můj současný pohled na věc, který po těch letech dozrál. Ta proměna je vlastně věc mystická, a tak jsem do hry zakomponoval jakési tajemno a čtyři červnové předpremiéry mi dokázaly, že jsem udělal dobře,“ říká Jiří Suchý.

Novinkou sezóny je návrat Kytice do repertoáru. Oblíbené představení, které divadlo stáhlo z programu z finančních důvodů. Diváci ji uvidí v upravené, poněkud chudší verzi. Předvánoční čas bude patřit adventní opeře Betlém. „Zájem o ni přesahoval o minulých Vánocích reálný počet představení a tak letos ještě přidáme. Budeme hrát mnohdy odpoledne i večer,“ avizuje principál divadla Jiří Suchý.

Na novou komedii Prsten pana Nibelunga se diváci mohou těšit ke konci sezony, práce na jejím provedení budou zahájeny na jaře.

 

Kytice

Novinkou sezóny je návrat Kytice.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz