www.praha6.cz
email

Rolnička ve Španělsku

Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha, soubor Domu dětí a mládeže v Praze 6, připravil na závěr své 24. koncertní sezony další zahraniční zájezd -– do Francie a Španělska. Jeho vyvrcholením byla účast na 20. mezinárodním hudebním festivalu v Cantonigrós ve španělském Katalánsku.

Po řadu měsíců se zpěváci a zpěvačky ve věku od 11 do 19 let pilně připravovali, aby dobře reprezentovali Prahu i ČR. A podařilo se! Rolnička soutěžila ve třech různých kategoriích: v kategorii dětských sborů do 16 let, kde musela zpívat bez svých nejstarších a nejzkušenějších členů, v kategorii ženských sborů, kde naopak soutěžila s dospělými a navíc ještě v kategorii folklórní. Ve velké konkurenci kvalitních sborů z celé Evropy i ze zámoří získala přesto 6. místo mezi ženskými sbory a 3. místo mezi sbory dětskými!

Kromě soutěžních vystoupení účinkovala Rolnička se sbormistrem Karlem Virglerem ještě na večerních slavnostních koncertech, kde představila zejména českou klasickou a lidovou hudbu. Její vystoupení přijali diváci velmi nadšeně. Navíc měla možnost zazpívat na uvítanou prezidentovi Katalánska, který na festival zavítal. I jemu se naše česká písnička líbila a prohodil s dětmi několik vět v angličtině.

Rolnička dále koncertovala v krásném francouzském městě Toulouse v nádherné katedrále z 12. století a celý sbor zde byl přijat na radnici. Po festivalu navštívila ještě Barcelonu a zde měla dva koncerty. Všude se naše hudba a náš zpěv velmi líbily.

Přestože byl koncertní program 14 denní cesty velmi náročný, děti si stihly prohlédnout alespoň zběžně města Avignon, Toulouse, Barcelonu, slavný klášterní komplex Montserrat a navštívit muzeum Salvatora Dalího. Alespoň z autobusu poznaly také Andorru a Pyreneje a na závěr si odpočinuly u moře.
Již nyní se ale připravují na jubilejní 25. sezonu. První koncert byl 2. 9. v 19 hod. v sále Anežského kláštera.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz