www.praha6.cz
email

Výstava o Masopustovi ukazuje Zlatý míč

Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy, stříbrný pohár z mistrovství světa konaného v roce 1962 v Chile, unikátní fotografie, dresy a další zajímavé předměty dokumentující velikost fotbalové legendy Josefa Masopusta jsou k vidění na výstavě Fotbal jménem Masopust v nové budově Národního muzea.

Expozice věnovaná slavnému fotbalistovi je součástí oslav jeho 80. narozenin, které letos vúnoru oslavil. Výstava návštěvníka provádí významnými okamžiky jeho hráčské i trenérské kariéry, které představuje na pozadí československého sportu. Podrobněji se pak věnuje vrcholu Masopustovy kariéry na přelomu 50. a 60. let. Návštěvníkům nabízí možnost sledovat cestu československých fotbalistů na MS konané v roce 1962 v Chile a následný postup až do slavného finále s Brazílií, v němž naši reprezentanti po vyrovnaném boji podlehli 1:3.

Nechybí doklady klubových úspěchů dosažených s Duklou Praha a Zbrojovkou Brno, působení ve funkci trenéra československé reprezentace v 80. letech i jeho zahraniční angažmá v Belgii a Indonésii. Dominantní místo na výstavě zaujímají dva předměty: unikátní stříbrný pohár za druhé místo na MS v Chile (1962), k jehož zisku Josef Masopust podstatnou měrou přispěl, a Zlatý míč, prestižní ocenění pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Výstava je vnové budově Národního muzea (bývalé Federální shromáždění) do konce června.

Josef Masopust je Čestným občanem Prahy 6. Bydlí nedaleko Julisky, kam pravidelně chodí na zápasy domácího klubu. Letos bude stát na stadionu jeho socha.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz