www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

200909.pdf
(formát PDF, velikost 5 MB)

Praha 6 žije kulturou, jedna akce střídá druhou

Otevírá se Národní technická knihovna, dejvičtí budou mít novou pobočku městské knihovny

Senioři mohou obědvat v jídelnách levněji

Seniorfitnes posílí kondici

Mezi černou a bílou

Šílenství se loučí s DD, vystřídá jej Kostra Nostra

Semafor oslaví padesátku Kyticí

Tatran obstál v nabité konkurenci na Chance Czech Open

Poprask vypukne již v září na Kotlářce

6. ročník Vypich 2009

18. Šárecký okruh

2 míle s úsměvem

5. Husky mistrovství světa ve woodkopfu na Ladronce

Vlastivědné vycházky

11. ročník AUTHOR Pražské padesátky

Kolo může i do dalších tramvají

Část MÚK Malovanka je definitivní

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

Radnice deregulovaný nájem plošně nezvýší

Praha 6 poskytne slevy z nájemného podnikatelům kvůli výstavbě Blanky

Městská policie se vrací na Dědinu

Kabát slaví 20 let na Vypichu, částečně omezí dopravu

Vydávají se voličské průkazy k předčasným volbám

Výměna bytů: zájem je malý a hlavně o Břevnov

ZŠ Interbrigády otevírá školku, opravy se chýlí ke konci

Tomíčkův memoriál i Moto den ozdobí oslavy Dne Prahy 6

K upravenému vnitrobloku pomohla radnice

Nejlepší stavby Prahy 6: nejdříve v bráně, pak v Bruselu

Cvičení ve vodě zaujalo

Praha 6 je na Facebooku

Pod dlažbou v Terronské byla kostra

„Nahé dámy musely stát z boku,“ vzpomíná Jiří Winter Neprakta

Otevírá se Národní technická knihovna, dejvičtí budou mít novou pobočku městské knihovny

9. září se slavnostně otevřou dveře nové Národní technické knihovny, která od podzimu 2006 vyrůstala na Flemingově náměstí v areálu dejvických vysokých škol. V pozoruhodné stavbě bude ukryt nejobsáhlejší pramen technické literatury v České republice. Dejvičtí čtenáři spolu s otevřením získají novou pobočku městské knihovny.

Její jedinečný fond s více než milionem knižních svazků zahrne nejen fond transformované Státní technické knihovny, ale také část fondů knihoven ČVUT a Vysoké školy chemicko-technologické. Tvoří je knihy, časopisy, noviny, vědecké práce, informace o firmách, elektronické dokumenty a další publikace a texty. NTK nabídne svým uživatelům vysoký komfort, jako jsou individuální i týmové studovny, kavárna, 300 parkovacích míst pro automobily v podzemních garážích a 200 stání pro kola. Nebude chybět více než 1 200 studijních míst a 300 míst relaxačních, WiFi v celém objektu, 250 počítačů pro veřejnost, noční studovna s provozem mimo standardní otevírací hodiny a možnost samoobslužného vypůjčování a vracení knih. Veškeré informace včetně historie vzniku knihovny, technických parametrů a zajímavostí o této výjimečné stavbě lze najít na webu www.techlib.cz, stejně jako instrukce, jak se stát jejím uživatelem.Více místa i větší komfort

Novou pobočku městské knihovny, která se přestěhovala z malých a nevyhovujících prostor v ulici Čs. armády, najdete v novostavbě Národní technické knihovny v jednom z jejích zakulacených rohů. Prostor o rozloze 930 m2 je zaplněn asi padesáti tisíci svazky knih, časopisy i počítači. Nabídka knih je doplňována tak, aby si vybral opravdu každý. Nechybí kvalitní mapy pro cestovatele, knihy do ucha pro ty, kteří ještě číst neumějí a zdarma připojení na internet. Na své si přijdou i děti – čeká tu na ně devět plastových psů a skrýš, kam se dá s knihou ukrýt před světem.

Větší prostor a nové vybavení knihovně umožnily rozšířit nabídku kulturních aktivit pro dospělé i děti. Ty si mohou od října do knihovny přijít zahrát karetní hru Magic, pro dospělé jsou přichystána setkání se spisovateli nebo cestovateli.

Dejvická pobočka má i zajímavou otevírací dobu. Společně s maličkou knihovnou Hradčany má jako jediná otevřeno i v pondělí 12 – 19 hod., od úterý do pátku od 9 do 19 hod. a v sobotu od 10 do 17 hod. Součástí služeb je také agenda spojená s Opencard, o kterou lze požádat nebo si ji vyzvednout. A také ji použít jako čtenářský průkaz. Specialitou je již zmíněný bibliobox – schránka na vracení knih v době, kdy má knihovna zavřeno.

Čtenáři, kteří mají průkaz staré dejvické knihovny na rok 2009, si mohou zdarma nechat vystavit nový. Nové čtenářské karty vystavuje knihovna za 80 korun. Dětem do patnácti let stačí k zápisu do knihovny přihláška podepsaná jejich zákonným zástupcem a jakýkoliv průkaz s fotografií.

  • NTK postoupila do druhého kola v soutěži Stavba roku 2009. Pokud postoupí i do dalšího kola mezi 15 nominovaných budov, budete ji moci od 10. září podpořit hlasem o cenu veřejnosti na stránkách soutěže www.stavbaroku.cz.
  • Praha 6 instalovala směrníky k NTK. Kdo by měl pochybnosti o tom, jak a kudy se ke knihovně nejlépe dostane, může se nechat vést cedulemi.
  • Na fasádě Národní technické knihovny možná kolemjdoucího zaujmou kóty 263 a 21. Vypadají, že je na dvouplášťové, křehce vyhlížející fasádě, někdo zapomněl. Číslo 263 označuje obvod budovy, a 21 zaznamenává její výšku.

10. 9. 10 – 16 hod., Den otevřených dveří – prohlídky pro veřejnost

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz