www.praha6.cz
email

Obrazy z cest lákají v Galerii Anderle

Na „Obrazy z cest“ očima českých malířů zve do poloviny března návštěvníky Galerie Anderle v Pelléově vile. Jejich prostřednictvím poznáte Andalusii, Brazílii, Francii či Kanadu.

Obrazy vznikly z mezinárodních výtvarných projektů Galerie La Femme. „Řada vystavených obrazů vznikala přímo v terénu nebo z pozdějších vzpomínek výtvarníků, kteří se s naší galerií účastnili sympozií v cizině,“ vysvětluje Miroslav Lipina z galerií La Femme a dodává: „Tato výstava je mimo jiné dobrou příležitostí načerpat energii v chladném zimním období.“

V Pelléově vile je tak od ledna vystaveno čtyřicet pět obrazů s tematikou zmíněných zemí. „Více obrazů se do galerie Anderle nevejde. Naposledy jsme Obrazy z cest vystavovali ve Zlíně, tam jsme jich měli přes sto,“ říká Lipina s tím, že po skončení výstavy v Péllově vile poputují obrazy na zámek Dobříš.

Mezi malíře, kteří se mezinárodních výtvarných projektů účastnili, patří: Antonín Sládek, Milan Chabera, Boris Jirků, Václav Benedikt, Michal Halva, Richard Kočí, Tomáš Hřivnáč, Josef Velčovský, Jiří Mocek, Roman Brichcín, Daniel Krejbich, Ivan Šnobl, Ivana Kotýnková, Miroslav Pošvic, Richard Augustin, Eva Šebíková, Zdeněk Daněk a Miroslav Jiránek.


Boris Jirků, Vzpomínka na Isabel, České umění pro brazilské Lidice 2003


Milan Chabera, Španělské nálady II., České umění v Andalusii, 2008

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz