www.praha6.cz
email

Tradice, pouťové atrakce a voňavá jídla, to je posvícení

15. břevnovské posvícení provázelo příjemné teplé podzimní počasí, které vedlo i k rekordní návštěvnosti. Začátkem října se přišlo k břevnovskému klášteru pobavit přes 50 tisíc návštěvníků.

Novinka letošního ročníku – přesunutí pódia do centrální části areálu – měla mezi návštěvníky velký úspěch a po celý víkend bylo pódium obklopeno publikem všech věkových kategorií. Dlouhého aplausu se dočkali krajané z Chorvatska se svým prvním vystoupením v Čechách. V sobotu sklidili největší potlesk břevnovští Netopýři a v neděli bylo před pódiem nejvíc diváků při vystoupení skupiny ABBA revival.

Během posvícení pokřtili převor Siostrzonek, starosta Tomáš Chalupa a zástupci spolku břevnovských živnostníků novou knihu varhaníka Marka Čihaře Nové varhany v bazilice sv. Markéty v Praze Břevnově.

Na posvícení nechyběly kromě tradičních kolotočů a houpaček oblíbené nafukovací atrakce pro děti. Již tradiční a neodmyslitelná vesnička staročeských řemesel opět praskala ve švech. Také řemeslných stánků bylo více než loni. Třeba stánek paní Marušky s historickou gastronomií, malování perníčků na přání, broušení kamenů, kování šperků, keramické kachle, ručně malovaný textil, dřevěné hračky, cínové figurky, točená keramika a další. 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz