www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

200805.pdf
(formát PDF, velikost 6.4 MB)

Praha 6 chystá parkovací zóny

Štrozok: zábava i lahůdky postaru

Stará čistírna dala prostor "výtvarnu"

Matematické talenty sescházejí na Červeném vrchu

Děti Pod Marjánkou už ví...

Od hanspaulského dovádění k hudebnímu festivalu

Žáci ZUŠ Masarykové budou hrát na hradě

Handicapovaní žáci z Paříže roztančili školní diskotéku

Divadelní festival nabídne zábavu pro všechny

Semafor představil staronovou hru a chystá představení pro děti a seniory

DD vystaví plakáty a fotografie z představení, Ondříček bude poprvé režírovat divadlo

Dětská pražská padesátka

Orientační běh pro všechny začne na Babě

České florbalové scéně vládne Tatran Střešovice

Děti na Šáreckém běhu se nevešly na trať

Na Petřinách si vyběhali zvíře ze ZOO

Motýlci v botanické byli i z Prahy 6

Park na Bořislavce do růžova

Obyvatelé Červeného vrchu se strachují o prodejnu

Květinové granty přísnější

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

Zastupitelé zasedali na Marjánce

Stěhování úřadu začalo, dva týdny bude zavřeno

TV6 stoupá mezi nejsledovanější odkazy

S přihláškou do prázdninové MŠ rodiče nikam nemusí

V Liboci bude opravené hřiště

V Praze 6 klesá kriminalita

Terronská ulice se opravuje: nejprve sítě, potom ulice

Bezpečnější vstup do obory po novém přechodu

Rozhovor s Alanem Zubrem předsedou komise pro zahraniční spolupráci

Náměstí má bronzové koně a hledá jméno

Ve Hvězdě se bude tančit a hrát

Poukázky snížily počet lidí žijících z podpory

Dejvické divadlo dostalo větší volnost

Petynka otevírá v květnu. Přestavba se zatím

Odbahnění Džbánu začíná, voda bude čistší

Pocta legendárnímu odbojáři Balabánovi

Petynka otevírá v květnu. Přestavba se zatím

Velkolepé plány, které měly Petynku proměnit ve sportovně rekreační a rehabilitační areál s celoročním provozem, vzaly prozatím za své. Společnost Naravni park Terme 3000 od projektu ustoupila. Petynku budou v letošní sezoně návštěvníci využívat tak jako předešlé roky.

Hala s krytým bazénem, tobogány, skluzavky, vířivky, ale i fitness centrum, termální bazén a rehabilitační provozy, to vše mělo podle plánů Terme 3000 vyrůst na Petynce během čtyř let. Pětiletý pronájem celého areálu slovinské společnosti schválili v září loňského roku zastupitelé, platit měl od letošního ledna. Zastupitelé souhlasili i s následným prodejem. Terme 3000, která by dostavbu areálu financovala, si posléze mohla stávající nemovitosti areálu odkoupit za 110 milionů korun. Počátkem dubna však jednání definitivně zkrachovala.

Přestože Slovinci nabídli zajímavý projekt, který se shodoval s představami Prahy 6, a obě strany se již v září dohodly na konečném znění smluv, stavět se nakonec nebude. "Z opakovaných jednání vyplynulo, že o návrhu smluv do té doby vůbec nebyla informována mateřská společnost zájemce. Ta pak začala uplatňovat další požadavky, pro městskou část zcela nepřijatelné," vysvětluje místostarosta Jiří Fárek. Slovinská společnost tlačila na urychlený prodej pozemků bez vazby na dostavbu areálu. Městská část by tak přišla o záruky, že areál bude dostavěn. "Přestože se společnost jevila jako solidní partner, její zástupci opakovaně rušili sjednané schůzky a nakonec jednání sami ukončili," popisuje Alois Novák, ředitel společnosti Sneo, která jednání se slovinskou stranou vedla.

Společnost Sneo, kterou vlastní Městská část Praha 6, je vlastníkem areálu a zároveň i provozovatelem koupaliště. Tím bude i v letošním roce. Ponese tak veškeré ztráty z nevýhodného sezónního provozu. Radnice i Sneo proto dál hledají pro Petynku vhodného provozovatele a investora. "Zahajujeme jednání s dalšími zájemci," potvrzuje místostarosta Fárek. "Areál má potenciál pro rozšíření nabídky a po dostavbě by mohl být výdělečný," dodal. Městská část však nemá ambice se na jeho dostavbě podílet: "Radnice není developerská společnost, nemáme ani dost zkušeností s provozem obdobných zařízení," vysvětluje místostarosta.

Koupaliště otevírá 1. května

Sezóna na Petynce zahajuje o prvním květnovém volnu. Návštěvníci se mohou těšit na vyhřívanou vodu o teplotě 24 stupňů, tobogán a brouzdaliště pro nejmenší. "Naší snahou pro nadcházející sezónu je poskytnout stejně kvalitní služby jako tomu bylo v předcházejících letech. V areálu je hřiště na plážový volejbal, stoly na ping pong, k dispozici jsou i stánky s občerstvením," říká Alois Novák. Podotýká však, že vzhledem k nárůstu cen za energie, služby a nárůstu DPH byl provozovatel nucen nepatrně zvýšit ceny vstupenek a předplatného. Pro návštěvníky je tak stále výhodnější nákup čipových vstupenek s předplacenými hodinami, ze kterých se odečítá doba strávená na koupališti. Při předplacení padesáti hodin na koupališti tak vychází cena za jednu hodinu na 32 korun pro dospělého a 16 korun pro dítě. Čipy zakoupené v loňském roce je možné si dobít u pokladen a návštěvníci je mohou používat i letos.

Koupaliště Petynka má otevírací dobu v květnu od 9 do 20 hodin, v červnu se prodlouží na dobu od 7 do 21 hodin, a to potrvá až do poloviny srpna, kdy se opět zkrátí. Jednorázové vstupné se odvíjí od času příchodu na koupaliště, v květnu může návštěvník zaplatit nejvíce 130 korun za celodenní vstupné.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz