www.praha6.cz
email

Kaštan během festivalu nabídne kytaristu Stotzema

Jubilejní desátý ročník festivalu Kytara napříč žánry, jenž tradičně startuje v v Dejvickém divadle, zahájil v říjnu koncert projektu Mama Africa.

Pozvání na festival, který každoročně představuje špičkové kytaristy v různých žánrech, přijali do Dejvic muzikanti s osobním vztahem k hudbě černého kontinentu, kteří dlouhodobě žijí v Čechách – Shabab Tolouie z Íránu a perkusista Papis Nyass. Za nemocného Elvise Kititi z Konga zaskočil brazilský kolega Andrea Sa, který žánr afrických rytmů doplnil o brazilské melodie. Na pódiu se se skupinou představil také ředitel festivalu Stanislav Barek, který spolu s agenturou Taktika Muzika festival pořádá.

Na Prahu 6 se festival putující po různých koncertních místech vrací 21. listopadu do kulturního centra Kaštan. Zde vystoupí belgický kytarista Jacques Stotzem, považovaný za jednoho z nejrůznorodějších kytaristů. Nahrál již deset alb a drží se na vrcholu oblíbenosti fanoušků akustické kytary. Jeho unikátní a precizní hra v sobě kombinuje skvěle rozvinutý smysl pro melodii s vzácně dynamickým přístupem k nástroji, který tak promlouvá přímo k posluchači. Jacques má plně rozvinutý smysl pro harmonii, který je v jeho skladbách zcela evidentní. Toto vše je pak stmeleno perfektním zvládnutím nástroje a interpretovou optimistickou náturou.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz