www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

200706.pdf
(formát PDF, velikost 4 MB)

Radnice nabídne pomoc při deregulaci

Bubenečští slavili jako tovaryši

Rekordman Puci pochodoval Prahou a zastavil se i na šestce

Setkání v divadle roztančily „Balónky“

Žáci z Petřin mají úspěchy v olympiádách

Matematické talenty se sešly na Červeném Vrchu

Dovolená nás má zbavit starostí ne majetku

Výtvarná díla v zahradě

A jde to!

Hudební festival pod hanspaulským zámečkem

Po Babě se proháněli běžci, hledali kontroly

Děti malují pro Stonožku

Malí cyklisté bojovali jako motorky

Výstava o Břevnovu je k vidění na radnici

Starosta Prahy 6 se oženil

Hollywoodské hvězdy v Bubenči

Ve škole na malém Břevnově se vyučuje 100 let

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

Radnice bude mít méně úředníků

Obřadní síň se vrací do Skleňáku

Místo jeslí peníze na hlídání dětí

Praha 6 je místem Czech pointu

OC Šestka ocenili architekti

Oborou vede naučná stezka

Sčítání aut pomůže parkování

Dejte přednost „kachničkám“

Chodníkový program zavře části ulic

Opravy zastaví teplou vodu

Rozhovor s Jaroslavou Trnkovou koordinátorkou strategického rozvoje

Opravená ZŠ Dědina má nový vstup i divadelní sál

Kultura na Dejvické přitáhla davy

Fotografie o klášteře

Kultura na Dejvické přitáhla davy

Nápad oživit Dejvickou třídu se ujal a zdá se, že kultura je to, co veřejnost v Praze 6 baví a zajímá. Na Květnové slavnosti, které byly přehlídkou hudby a divadelních vystoupení, se přišlo podívat kolem šesti tisíc lidí.

Květnové slavnosti na Dejvické se konaly u příležitosti konce 62. výročí konce 2. světové války. Podle starosty Tomáše Chalupy ale bylo cílem kulturního programu na Dejvické oslavit konec bojů v Evropě trochu jiným způsobem, než jak Den vítězství slaví armáda. Letošní ročník poskytl prostor kulturním institucím, které mají v Praze 6 svoji scénu. Díky scéně v Šárce zde bylo zastoupeno i Národní divadlo. Na pódiu se vystřídali jeho sólisté Zdena Sýkorová, Jana Kloubová, Luděk Vele či Pavel Horáček, které doprovodil orchestr Národního divadla vedený Janem Chalupeckým. Program po slavnostním zahájení starostou, který poděkoval návštěvníkům za účast, bylo vystoupení Posádkové hudby Praha. Hudebním překvapením pro diváky byl koncert Waldemara Matušky. Vystoupení dlouholetého obyvatele Hanspaulky trvalo přibližně půl hodiny a jeho součástí byly také největší hity z jeho repertoáru, kterými jsou například Slavíci z Madridu, Tereza nebo píseň Holky já mám všechny rád. Následovalo vystoupení divadla Semafor. Jiří Suchý kromě koncertu nachystal pro diváky i překvapení. Legendární hudebník je sběratelem vojenských helem z druhé světové války a pro diváky připravil jejich přehlídku na hlavách hereček divadla. Závěr slavností patřil Dejvickému divadlu a inscenaci o fotbalových rozhodčích Šťovík, pečené brambory.

Proti minulým ročníkům bylo počasí chladnější a větrnější. Diváky však od návštěvy programu neodradilo. Lidé sledovali představení z oken nebo dokonce ze stavebního výtahu.

Kulturní akce v Dejvicích začala před dvěma lety při příležitosti oslav 60. výročí konce druhé světové války. Druhý ročník měl za cíl vyzdvihnout spolupráci Prahy 6 s ČVUT.

 


Árií Přemysla „Ó vy lípy“ ze Smetanovy opery Libuše a svým barytonem oslnil publikum Daniel Hůlka za doprovodu Orchestru opery ND.Oblíbená dvojice Jitka Molavcová a Jiří Suchý potěšila diváky pásmem známých semaforských hitů.
 


Jitka Molavcová předváděla také Suchého sbírku válečných přileb.U příležitosti 62. výročí konce 2. světové radnice se v Dejvicích uskutečnily pietní akty. Za přítomnosti zástupců městské části, armády i válečných veteránů byla uctěna památka legionářů u památníku na Vítězném náměstí, válečných parašutistů v Technické ulici a čs. zahraničních letců RAF na nám. Svobody.Lubomír Brabec nadchl Dejvickou Vivaldiho koncertem D–dur pro kytaru a orchestr.Přes šest tisíc lidí navštívilo odpolední program na Dejvické třídě. Největší publikum měl bývalý obyvatel Baby Waldemar Matuška. Odpoledne se i počasí umoudřilo a lidé mohli odložit deštníky.

Foto: Roman Kelbich.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz