www.praha6.cz
email

Královka se změní v příjemný park

Břevnovský park Královka je další z těch, které čeká velká rekonstrukce. V rozsáhlém prostoru pod Strahovem, mezi ulicemi Bělohorskou, Gymnastickou a Vaníčkovou se začne s úpravami již tento měsíc. Do jara by měl zarostlý park prokouknout, vznikne tu i nové dětské hřiště a odpočinková místa.

 

Džungli z křoví pod Strahovem se nedařilo řádně udržovat. Před lety zde byly vysazeny nevhodné dřeviny, dlouhodobě neudržované. Proto půjde v první fázi hlavně o průklesty a odstranění nemocných a starých stromů. „Jde o poměrně rozsáhlé průklesty, území je značně zarostlé. Kácení je podloženo dendrologickým průzkumem,“ říká Lenka Zajptová z odboru zeleně radnice. Přesto se proti kácení dřevin odvolalo sdružení EKO Břevnov, podle kterého dojde k ekologické újmě a náhradní výsadba za staré stromy je nedostatečná. Magistrát toto odvolání zamítl s tím, že jde skutečně o suché a poškozené dřeviny a nová výsadba je plně nahradí. Lidé se nemusí obávat, že o zeleň přijdou – nevzhledné roští nahradí trávníky a pěkné stromy.

V souvislosti s rekonstrukcí parku se uvažovalo o uzavření Diskařské ulice, která jej rozděluje. Tak nakonec zůstane nadále průjezdná pro auta. Napříč parkem povede nová cesta pro chodce a v jeho pravé části bude místo křoví oplocené dětské hřiště s kolotočem, houpačkami a mobilním WC. „Čekají nás tu terénní úpravy. Prudký svah využijeme pro klouzačky, které budou zapuštěny do země,“ říká Olga Volková z technicko investičního odboru. Park dostane nové lavičky a asfaltová plocha při Gymnastické bude ze zámkové dlažby. Jarní sadové úpravy pak nahradí odstraněnou zeleň.

Rekonstrukce Královky bude stát městkou část 18 milionů korun a dokončena by měla být v dubnu příštího roku k břevnovským oslavám.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz