www.praha6.cz
email

Další radary budou hlídat rychlost

Hlavní město koupilo dvacet radarů na měření rychlosti. Tři směřují do rizikových míst na Prahu 6. „Jde o místa, kde hlavní příčinou tragických nehod je nepřiměřená rychlost,“ uvedl náměstek primátora Rudolf Blažek.

Na Bělohorské a Evropské třídě budou instalovány radary, které měří poměrovou rychlost. Systém zaznamená registrační značku auta při vjezdu a výjezdu z měřeného úseku vyhodnotí průměrnou rychlost. Údaje ze zařízení bude zpracovávat městská policie. „Změna legislativy od 1. července umožňuje městské policii dohlížet na dodržování povolené rychlosti a strážníci budou oprávněni postihovat řidiče za její překročení,“ připomněl náměstek Blažek. Městská police bude data stahovat a dále vyhodnocovat a zpracovávat. Pokuty ukládané řidičům za přestupky budou odevzdávány do rozpočtu města. „Zatím máme k dispozici jeden radar instalovaný v autě,“ sdělil ředitel strážníků Richter s tím, že na další radary teprve čekají.

Další radar umožňující tzv. bodové měření na viditelném stanovišti bude od srpna v Podbabské ulici u ulice Pod Paťankou. Radar zaznamená fotografii auta porušujícího stanovenou rychlost včetně registrační značky.

Kde mají být umístěny nové radary:

  • Evropská od Drnovské směrem do centra: vjezd do Prahy denně využívá více jak 15 tisíc aut. Někteří řidiči zde jedou více jak 130 km/h. Přitom zde dochází zde k velkému pohybu chodců zejména v místech autobusových zastávek, a proto je nutné řidiče zpomalit.
  • Bělohorská v úseku čerpací stanice Benzina: přímo u křižovatky Bělohorská/Falcká je základní škola a také je to přestupní bod mezi autobusovou a tramvajovou dopravou. V letech 2003 – 2005 se zde stalo celkem 157 nehod s následky 2 úmrtí, 3 těžkých a 20 lehkých nehod.
  • Podbabská ul. u ul. Pod Paťankou: Z 20 tisíc projíždějících aut více jak 11% řidičů nedodržuje nejvyšší povolenou rychlost. Letos zde došlo ke smrtelné nehodě.

 

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz