www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

200507.pdf
(formát PDF, velikost 2.4 MB)

Plánovaný obchvat uleví Vítěznému náměstí

Na Červeném Vrchu se loučili se školou pohádkou

Letohrádek Hvězda stavbou připomíná pevnost

Do obory se vrátil rybníček

Do centra komunitních aktivit i o prázdninách

Komunitní plánování zohlední místní potřeby

Dětský den Prahy 6 - cirkusová zábava

Na Ladronce se otevře občerstvení již v létě

Koupaliště Petynka bude mít WiFi připojení

Hanspaulkou zněla hudba

Rokenrolový mistr je z Liboce

Basebalisté Kotlářky zvítězili ve Francii

Svatá Markéta je patronka ploché dráhy

Koncert na památku Miroslava Kokošky

Hřiště zatím jen pro školu a sportovní oddíl

Základní škola Pod Marjánkou žila 16. stoletím

Praze 6 je letos 85 let

Slovo starosty červenec/2005

Lidé mohou budovat garáže pomocí grantu

Letiště konečně přesouvá lety mimo Prahu 6

Rozhovor s René Pekárkem a Jiřím Fárkem

Ze zastupitelských klubů

Příznivější otevírací doba v kancelářích energetiků

Opravy chodníků uzavřou části ulic

Kluby dostaly peníze na opravy

Stop graffiti po pěti letech: poničených domů výrazně ubylo

Armáda umožní parkovat v bývalém autobazaru

Praha 6 má vlastní logo

Stavba centra na Vypichu může začít

Legionáře ocenili ministři obrany

Praha 6 má vlastní logo

Už jste si také všimli? Šestka v kruhu zasazená do rohu čtverce - to je zcela nové logo, které od června začala užívat městská část Praha 6. Stala se tak první městkou částí, která má podobně jako hlavní město Praha své vlastní logo.

Radnice využila příležitosti, kdy městská část letos oslaví 85 let od připojení k hlavnímu městu, a proto připravila tuto novinku. "Doposud měla Praha 6 svůj znak a prapor. Domníváme se ale, že stejně důležité je i jednoduché a snadno zapamatovatelné logo," uvedl starosta Tomáš Chalupa důvody, které ke vzniku loga vedly. "Každá dobrá firma má své logo, podle kterého se snadno identifikuje a městská část takovou dobrou firmou je," doplnil tiskový mluvčí radnice Martin Šalek.

Nové logo má přispět k lepší identifikaci občanů s městskou částí. Postupně se začíná objevovat na tiskových materiálech radnice, úředních dokumentech, obálkách, pozvánkách a blahopřáních. "Radnice si nechala zpracovat jednotný vizuální styl, kterým bude prezentovat všechny své aktivity," doplnil starosta s tím, že v různých barevných variantách se logo bude používat i pro jednotlivé obecní programy jako například Čistá šestka. "Naším cílem je vytvořit situaci, aby lidé jednoznačně věděli, za co radnice zodpovídá, co máme ve své správě," řekl starosta Chalupa. Logem městské části proto budou například označena i auta pečovatelské služby, zahradnického servisu nebo úklidové vozy. Díky vytvoření loga se může znak městské části užívat jen pro slavnostní příležitosti. Užívání znaku na běžných věcech bylo nepraktické z hlediska grafické náročnosti, je plnobarevný a každodenní používání vyžaduje něco jednoduchého.

V jednoduchosti je krása

Aby logo plnilo svoji funkci, musí být jednoduché a snadno zapamatovatelné. "Tyto podmínky jsou splněny. Grafický výraz navíc nepodléhá módním vlnám, takže může sloužit po dlouhý čas, " říká zastupitel a grafik Radomír Leszczynski, který se na výběru loga podílel. Původní nápad, aby nový vizuální styl vytvořila renomovaná reklamní agentura, padl kvůli vysokým nákladům. Radnice se proto obrátila na ateliér docenta Vaňka, rektora Vysoké školy umělecko-průmyslové, a za podstatně menší peníze nakoupila práce jeho studentů. "Výsledkem spolupráce bylo, že jsme měli na výběr několik kvalitních návrhů," říká Leszczynski. Výběr definitivního logotypu nebyl jednoduchý, procházel mnoha síty, byl hodnocen různě sestavenými skupinami i radou městské části. "Poslední tři návrhy dostaly od devíti lidí stejný počet hlasů, proto jsme definitivní rozhodnutí nechali na odbornících - graficích," říká starosta Tomáš Chalupa o návrhu, který městská část nyní začala používat. Výsledný výběr se samozřejmě setkal jak s uznáním, tak s kritikou. "Nejčastější hodnotící kriterium bylo "mně se to líbí" nebo "nelíbí". V odborné rovině však jde spíše o pochopení navrhovaného řešení, podloženého věcnými argumenty," dodává Leszczynski.

 Očima autora

Vítězný návrh loga městské části Pra-hy 6 vytvořil student čtvrtého ročníku VŠUP Michal Kopecký. O své práci říká: "Logo jsem postavil na průniku dvou základních geometrických tvarů - čtverce a kruhu. Spojení obou tvarů odkazuje ke konstruktivistické a funkcionalistické architektuře 30. let, která nalezla na území Prahy 6 své maximální uplatnění." Barevnost loga se odvíjí od znaku městské části a jeho základem je modrá. To, co zdánlivě vypadá jednoduché, vznikalo mnohem déle. "Například šestku v kruhu jsem speciálně vykonstruoval, není to z žádného běžného typu číslic," říká Michal Kopecký, který má jako student za sebou již řadu úspěchů. Je autorem jednotného vizuálního stylu Středočeského kraje a spolupracoval i na viuzálním stylu pro město Brno.

 

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz